Návod na použití Čtrnáctky - stáhnout v PDF

 

Co a jak na  Čtrnáctce aneb hladký průběh rekreace na chalupě

  

1, ELEKTRIKA – při příchodu je nutné zapnout elektriku. Hlavní vypínač se nachází přímo proti vchodovým dveřím v úrovni očíJ Jsou to první 3 páčky – fialové – vlevo úplně nahoře.

2, VODA – při příchodu je nutné zapnout vodu. Hlavní uzávěr vody najdete pod poklopem v pravém rohu přímo proti vchodu pod lavicí. Odstraňte poklop a pak otočte  pákou o 90°.

Před odjezdem opět vodu vypnout!!                     

    

        hlavní uzávěr vody                         voda vypnuta                           voda zapnuta                                                                                            

3, TOPENÍ  –  v hlavní místnosti hned za dveřmi (vpravo) je termostat, na kterém je třeba přepnout stav z pozice měsíčku na sluníčko (horní kolečko), dále si pak můžete nastavit teplotu (dolní kolečko) – nejsou tam stupně, ale ideální je nastavit ukazatel lehce za „poledne“ tedy zhruba tak jak je na obrázku. V místnostech, které budete používat, si pusťte kohouty na radiátorech. Podle nastavení termostatu se bude celá chalupa vytápět. Pokud vám bude příliš teplo, stáhněte na chvíli termostat. Když jen otevřete okna, bude topení topit, aby vytopilo na požadovanou teplotu celý Černý důl!!!

Před odjezdem opět stáhnout kohouty na radiátorech a v hlavní místnosti přepnout horní kolečko do pozice měsíčekJ

  • kolečkem vlevo dole nastavíme teplotu, na kterou bude topení vytápět hlavní místnost.

4, KOTEL NA TEPLOU VODU – špajzka - nastavte na kotli výkonnost ohřevu teplé vody na E (4). Při odjezdu opět stáhnout na hodnotu 1.

        

      nastavení na hodnotu 1               nastavení na hodnotu E (4)

5,  LEDNICE - špajzka – u lednice je vypnutá zásuvka. Stačí přepnout červený vypínač do polohy I. Při odjezdu zase vypnout - přepnout do polohy 0. Lednici při odjezdu nechat pootevřenou a prázdnou!!

6, MYČKAkdyž myčku naplníme a zavřeme, nastavíme velkým kolečkem režim mytí. Můžeme se ještě rozhodnout, zda se má myčka sama spustit později – tlačítko 3,6 a 9h nebo zda bude mýt jen na jedné - horní či dolní polovině – tlačítko pod tím. Nakonec myčku zapneme.

7, SAUNA – nahřátí trvá cca 30min a teplota je nastavená na 90°C, což bohatě stačí - je to vyzkoušené, prosím nepřenastavovat. Ovládání na saunu najdete v koupelně hned vedle sauny po levé ruce. Sauna se zapíná tlačítkem ON/OFF a je třeba v ní i rozsvítit (tlačítko se symbolem žárovky), když se v sauně nerozsvítí, sama se po chvíli sama vypne. Po skončení sauny opět vypnout tlačítkem ON/OFF a zhasnout. V koupelně stáhnout vodu do kanálku a pověsit mokré koberečky.

    

      ovládání na saunu                       ovládání na saunu                     sauna zapnuta

Bazének (napouštění vody) – pokud není napuštěn, tak napustit – kohout je vlevo vedle umyvadla (otočit o 90°).

  

            voda neteče                   voda teče – bazének se napouští  

Bazének (odpad) - pokud voda odtéká a bazének se neplní, je potřeba zavřít odpad – otočením páky o 90°, ta se zachází ve zdi pod verandou (pod schody) jak se mažou lyže. Po vypuštění, bazének osprchovat, aby nezaschla špína.

   

      bazének zašpuntován                 bazének odšpuntován

Po vypuštění, bazének osprchovat, aby nezaschla špína.

   

     na opláchnutí bazénku                    kohout na vodu

8, MAZÁNÍ LYŽÍ – lyže je možné mazat pod verandou. Je tam stůl, držáky na lyže a žehlička. Pokud možno nekapat vosk na dlaždičky. Je tam takový voskový papír, který je dobrý si dát na zem při mazání a stahování lyží a kapat to na nějJ

9, VYSAVAČ -  dole je k dispozici cyklónový vysavač Elektrolux. Nejsou v něm žádné pytlíky, takže pokud málo táhne, stačí vysypat a vyčistit nádobku, kde se smetí zachycuje, případně opláchnout filtr (černá houbička).

10, ÚKLID –  umýt nádobí, vynést koš a vyluxovat místnosti, které byly používány, setřít koupelnu, záchod a chodbu.

11, PŘED ODJEZDEM

  • Zamknout spodní skleněné dveře a dveře na verandu z chodby i koupelny.
  • Stáhnout kohouty na radiátorech ve všech používaných místnostech a v hlavní místnosti přepnout termostat z pozice sluníčko do pozice měsíček – viz bod č.3  
  • Vypnout zásuvku pro lednici a otevřít lednici, nic v ní nenechávat - viz bod č.4
  • Vypnout vodu – viz bod č. 2
  • Vypnout elektriku – viz bod č.1

 

 Pokud si nebudete s něčím vědět rady, volejte   +420 607 558 638   (Lenka Nováková).